Контрольні питання для успішного процесу зворотного зв’язку

11.09.20
На жаль, для багатьох організацій опитування думки співробітників - це лише технічний проект, цінність якого далеко не всі усвідомлюють в компанії. І це не тільки втрачені можливості, але і втрата ресурсів і репутації як інструменту, так і HR фахівців.

Хочете обійти всі "граблі" і отримати максимальний результат? Пропонуємо вам пройти експрес аналіз вашого проекту "опитування думки співробітників"

Текст тільки для власника процесу "проведення опитування думки співробітників". Перш ніж запускати процес опитування співробітників, ви напевно погоджуєте його з менеджментом. Нижче список питань, на який добре б знати відповіді, перш ніж затверджувати проект.
Підготовка
— Ви точно розумієте, який зворотний зв'язок хочете отримати від співробітників, і яким способом ви його отримаєте?

— Ви можете (якщо є) гарантувати анонімність співробітників, при цьому ви отримаєте не тільки узагальнені дані?

— Внутрішня комунікація процесу зворотного зв'язку добре опрацьована? Якщо ви не впевнені, що врахували всі моменти - напишіть нам lysak@qwaybe.com і ми поділимося з вами шаблоном матриці комунікації.

— Ваші співробітники повністю проінформовані про те, чому ви проводите опитування, навіщо їм ділитися ідеями і чим це буде корисно для них?

— Ви застосовуєте метод опитування, який підходить вашій організації (ви врахували рівень зрілості, тип культури, попередній досвід?) Ви впевнені, що обраний варіант дасть вам високу залученість і достовірність відповідей?

— Ви впевнені, що обрані набори питань, вимірюють те, що ви хочете виміряти?

— Ви знаєте як і хто буде обробляти результати? Ви зарезервували ресурс під підготовку звітів?

— Ви знаєте в якому форматі будуть представлені результати? Хто буде з ними працювати? Чи потрібно їм додатково навчання по роботі з результатами?

— Чи зможуть всі зацікавлені сторони на основі отриманих даних мати базу для прийняття рішень?
Реалізація
— Ви знаєте як ви будете відслідковувати активність респондентів?

— Як будете впливати на активність учасників, не викликаючи при цьому негативу з приводу занадто активного мотивування співробітників для досягнення максимально можливого рівня response rates?

Якщо вам цікаво дізнатися як високий rr може негативно впливати на результати - напишіть нам запит, ми з вами поділимося кейсами і аналітикою lysak@qwaybe.com
Аналіз
— У вас є методологія, як визначити, які проблеми мають найвищий пріоритет, а які покращення матимуть найбільший ефект.

— Ви знаєте які дані підходять для порівняння?

— У вас є можливість пов'язувати отриманий зворотний зв'язок від ваших співробітників з іншими параметрами, такими як показники результативності, навчання, кар'єрних переміщень або порушень та інших ключових даних, щоб опитування надало вам ще більшу інформаційну цінність.

— Ви і ваші лінійні менеджери обговорюєте зворотний зв'язок зі своїми співробітниками, відзначаєте успіхи і разом робите кроки до поліпшень?

— У вас є план обов'язкових кроків після завершення проекту, який включає регулярний моніторинг та інформування про прогрес змін і поліпшень?

— Періодичність збору зворотного зв'язку підходить для вашої організації або команди, щоб ви завжди були в курсі того, що відбувається і могли бачити, чи будуть поліпшення стійкими і постійними?
І останнє, але однозначно одне з ключових питань, на яке повинні відповісти не тільки ви, але і менеджмент компанії.

— Ви гарантуєте, що є і будуть реальні зусилля спрямовані на зміни і поліпшення. Ви домовилися про те, хто несе відповідальність за кожен крок?

А інакше буде як в анекдоті про хлопця уточнюючого у дівчини готовність вийти за нього заміж... Прийму до відома...

Якщо у вас є відповіді не на всі питання, пишіть нам або телефонуйте, ми постараємося бути вам максимально корисними на вашому шляху відкритого діалогу зі співробітниками та побудові ефективної організації.
Зв'яжіться з нами
Заповніть форму і наш консультант зв'яжеться з вами найближчим часом