Кожна компанія, організація, підприємство має свою корпоративну культуру, яка передбачає прийняття в організації правил або моделі поведінки, які співробітники дотримуються (або намагаються дотримуватися). Від рівня культури на підприємстві залежить його успішність, а щоб дізнатися, як йдуть справи в цьому питанні необхідно проводити опитування, які є особливо актуальними для великих компаній.
Наприклад, в компанії, де працює 50 осіб, головним носієм корпоративної культури є керівник, і зовсім інакше йдуть на підприємстві з чисельністю співробітників в 5000 чоловік, де вже відбувається відділення культури від головного носія і її самостійний розвиток.
У таких випадках у керівника часто немає чіткого уявлення, як розвивається корпоративна культура. Така ситуація вимагає обов’язкового моніторингу, за допомогою якого, наприклад, часто виявляється проблема розбіжності поглядів на корпоративну культуру між керівником з культурою «успіху» і співробітниками на місцях, причетними до культури «порядку». Знаючи про таку проблему, її можна буде вирішити з максимальною користю для всієї компанії.
Проведення опитувань і отримання результатів дає можливість сфокусуватися на найважливіших аспектах корпоративної культури, впровадити ініціативи щодо зміни поведінки співробітників для досягнення поставлених цілей.
Зворотній зв’язок від кожного співробітника організації дає можливість вирішувати такі завдання:
Практика показує прямий або опосередкований вплив кожного культурного аспекту роботи на бізнес, тому в організаціях, де керівники приділяють увагу аналізу корпоративної культури, її результати використовуються для вдосконалення, підвищення стандартів роботи, залучення цінних працівників.
Головною складовою успішного моніторингу є виконання наступних умов:
Важливо розуміти, що проведення будь-якого опитування зводиться не тільки до збору думок, а в першу чергу до налагодження діалога між адміністрацією компанії і співробітниками.При цьому необхідно брати до уваги будь-які думки, висловлені в ході опитування по корпоративній культурі, навіть якщо вони будуть суб’єктивними, іронічними і навіть зухвалими.
Всі висловлювання на адресу компанії повинні розглядатися з критичної точки зору з урахуванням специфіку ситуації в кожному окремому підрозділі і компанії в цілому, стилю управління того чи іншого керівника, психологічних особливостей конкретної людини.
Також важливо враховувати, що набагато охочіше учасники опитування озвучують критичні зауваження, не дивлячись на різні рівні кваліфікації або комунікативні навички.
Аналізувати результати опитування, як втім, і його проведення, можна довіряти тільки професіоналам, які розбираються в тонкощах психології і добре знають корпоративний дух. Тому ми пропонуємо професійну допомогу експертів компанії Qwaybe, які разом з вами пройдуть весь шлях від підготовки до проведення опитування і до складання підсумкових звітів.
В першу чергу проводиться оцінка задоволеності співробітників і ступінь комфортності роботи в компанії, а також розкриваються «вузькі» місця в комунікативних схемах.
Далі результати опитування піддаються більш глибокому аналізу, в якому враховуються категорії посад, регіональна приналежність і вік респондентів.
Експертна оцінка культури на підприємстві з Qwaybe дає клієнтам ряд переваг:
Звертайтеся, ми готові вам допомогти!