Система забезпечення безпеки на підприємствах базується на суворому дотриманні вимог, що регламентуються законодавчими актами. Але людський фактор був і залишається «ахіллесовою» п’ятої в умовах сучасного виробництва з впровадженням новітніх технологій і обладнання. Тобто «нульовий травматизм» залишається утопічною ідеєю.
Сьогодні актуальною ідеєю є перемикання уваги від змісту стандартів з безпеки на поведінку людини, який повинен виконувати ці вимоги безпеки.
Вирішити проблему з виробничим травматизмом дозволяє розвиток культури безпеки в організації або на підприємстві, яка передбачає використання комплексу індивідуальних та групових цінностей у відносини, сприйняття, компетенції та моделі поведінки, які визначають стиль, майстерність і відданість співробітників до встановлюються правилами.
Перш ніж приступати до створення або підвищення культури безпеки, необхідно для оцінки стану провести аудит, який передбачає широку репрезентативну вибірку людей на всіх рівнях управління.
Зараз для проведення процесів оцінки і розвитку культури безпеки застосовуються спеціальні техніки, що поєднують в собі різні аспекти:
Завдяки діагностиці та аналізу рівня культури безпеки та охорони праці на підприємстві, вдається отримати відповіді на багато питань від співробітників, які готові поділитися своєю думкою і запропонувати заходи щодо поліпшення умов праці та безпеки.
У дослідженні рівня культури безпеки беруть участь різні категорії співробітників підприємства: робочі, фахівці, керівники і менеджери з організації.
Результати проведених досліджень надають можливість для об’єктивної оцінки розвитку культури безпеки вашої організації і визначення області для її поліпшення.
Зростання рівня культури безпеки забезпечує більш якісне інформування співробітників, підвищення довіри і відповідальності кожного із співробітників.
Як показує практика, підвищення культури безпеки сприяє значному зниженню показників виробничого травматизму і аварій, причиною яких часто є людський фактор.
Одним з ефективних інструментів для проведення опитувань є кастомізаційно заповнена анкета або опитувальники QWAYBE.
При формуванні анкети необхідно дотримуватися таких вимог:
Якщо ви не знайомі з особливостями проведення дослідження культури безпеки, звертайтеся в нашу компанію! Працюючи в тандемі, ми визначимо теми для досліджень, складемо детальний опитувальник і сформуємо дизайн звітів на основі цілей і завдань.
Звернення за професійною допомогою до наших фахівців дозволить вам з максимальною ефективністю використовувати час і ресурси на підготовку і проведення аналізу, а також на ефективну роботу з отриманими результатами.
Ми пропонуємо шаблон матриці комунікацій, який сприяє залученню співробітників в відвертий діалог під час проведення і після опитування.
Звертайтеся, якщо ви не хочете зупинятися на досягнутому!